**Google Otomatik Reklamları**
**Google Otomatik Reklamları**

İç kontrol sistemi bilgilendirmesi yapıldı

Gündem (İHA) - İhlas Haber Ajansı | 27.01.2024 - 11:46, Güncelleme: 27.01.2024 - 11:46
 

İç kontrol sistemi bilgilendirmesi yapıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı İç Kontrol Sistemi Eylem Planı ile Bakanlığın Strateji Geliştirme Başkanlığı'nın talimatı çerçevesinde oluşturulan “İç Kontrol Biriminin" gerekli iş akışları ve görev tanımlarının yapılması ve güncelliğini korumasına yönelik İl Müdürü Esra Uzun başkanlığında bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Gölyaka Orman İşletme Müdürlüğü tarafından orman köylülerinin desteklenmesi için Bolu Orman Bölge Müdürlüğünce verilen ORKÖY destek kredileri hakkında köy muhtarlıklarına bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda İşletme Müdürü Hülya Birtürk başkanlığında oluşturulan komisyon tarafından ilgili köy muhtarlıklarının katılımıyla kredi kullanmak isteyen vatandaşların belirlenmesi için kura çekimi yapıldı. Kura çekimi ile dış cephe mantolama, süt sığırcılığı ve fenni arıcılık kredileri kullanmaya hak kazanan vatandaşlar belli oldu. Köy muhtarlarının talep ve isteklerinin dinlenmesinin ardından toplantı sona erdi. 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile Maliye Bakanlığı'nın Kamu İç Kontrol Standartları Tebliği hükümlerine dayanan iç kontrol sistemi ile ilgili birim çalışanları, tüm şubelerin iç kontrol birim sorumluları şubelere ait temel süreçler, alt süreçler, kritik kontrol noktaları, performans göstergelerinin revize edilmesi konularında bilgilendirildi. Toplantıda konuşan Esra Uzun “İl Müdürlüğünde iç kontrol biriminin kurulduğunu, kurulan bu birimle ilgili mevzuata uygun kurum şeması oluşturulup müdürlüğe bağlı birimlerin iş akışları ve süreçlerin ile görev tanımlarının yapılarak kurumsallığın devamı ve işleyişte birlikteliğin sağlanması hedeflenmektedir" dedi. Kamu iç kontrol standartları tebliğiyle birim tarafından idarenin yöneticileri ve çalışanlarının iç kontrole olumlu bir bakış sağlaması, etik değerlere ve dürüst bir yönetim anlayışına sahip olması gerekliliğinden söz eden Uzun, “Bu düşünceyle hareket ederek performans esaslı yönetim anlayışı çerçevesinde görev, yetki ve sorumlulukların uzmanlığa önem verilerek bilgili ve yeterli kişilere verilmesi ve personelin performansının değerlendirilmesi önem arz etmektedir” dedi. Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun, İl Müdür Yardımcısı Sadık Kelez, İdari ve Mali İşler Şube müdürü İbrahim Urak ile şube ve birimlerde görevli personelin katılımıyla yapılan iç kontrol toplantısında şube müdürlüklerin ve birimlerin görev tanımları ile iş akışları konusunda bilgilendirme yapılarak görev envanteri tablosuna uygun olarak iş tanımlarının hazırlanması konuşuldu.
Tarım ve Orman Bakanlığı İç Kontrol Sistemi Eylem Planı ile Bakanlığın Strateji Geliştirme Başkanlığı'nın talimatı çerçevesinde oluşturulan “İç Kontrol Biriminin" gerekli iş akışları ve görev tanımlarının yapılması ve güncelliğini korumasına yönelik İl Müdürü Esra Uzun başkanlığında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Gölyaka Orman İşletme Müdürlüğü tarafından orman köylülerinin desteklenmesi için Bolu Orman Bölge Müdürlüğünce verilen ORKÖY destek kredileri hakkında köy muhtarlıklarına bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda İşletme Müdürü Hülya Birtürk başkanlığında oluşturulan komisyon tarafından ilgili köy muhtarlıklarının katılımıyla kredi kullanmak isteyen vatandaşların belirlenmesi için kura çekimi yapıldı.
Kura çekimi ile dış cephe mantolama, süt sığırcılığı ve fenni arıcılık kredileri kullanmaya hak kazanan vatandaşlar belli oldu.
Köy muhtarlarının talep ve isteklerinin dinlenmesinin ardından toplantı sona erdi.

5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile Maliye Bakanlığı'nın Kamu İç Kontrol Standartları Tebliği hükümlerine dayanan kontrol sistemi ile ilgili birim çalışanları, tüm şubelerin kontrol birim sorumluları şubelere ait temel süreçler, alt süreçler, kritik kontrol noktaları, performans göstergelerinin revize edilmesi konularında bilgilendirildi.
Toplantıda konuşan Esra Uzun “İl Müdürlüğünde kontrol biriminin kurulduğunu, kurulan bu birimle ilgili mevzuata uygun kurum şeması oluşturulup müdürlüğe bağlı birimlerin iş akışları ve süreçlerin ile görev tanımlarının yapılarak kurumsallığın devamı ve işleyişte birlikteliğin sağlanması hedeflenmektedir" dedi.
Kamu kontrol standartları tebliğiyle birim tarafından idarenin yöneticileri ve çalışanlarının kontrole olumlu bir bakış sağlaması, etik değerlere ve dürüst bir yönetim anlayışına sahip olması gerekliliğinden söz eden Uzun, “Bu düşünceyle hareket ederek performans esaslı yönetim anlayışı çerçevesinde görev, yetki ve sorumlulukların uzmanlığa önem verilerek bilgili ve yeterli kişilere verilmesi ve personelin performansının değerlendirilmesi önem arz etmektedir” dedi.
Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun, İl Müdür Yardımcısı Sadık Kelez, İdari ve Mali İşler Şube müdürü İbrahim Urak ile şube ve birimlerde görevli personelin katılımıyla yapılan kontrol toplantısında şube müdürlüklerin ve birimlerin görev tanımları ile iş akışları konusunda bilgilendirme yapılarak görev envanteri tablosuna uygun olarak iş tanımlarının hazırlanması konuşuldu.

Habere ifade bırak !
Haberle İlişkili Haber
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve duzcehurhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.