Akçakoca ve Yığılca’da okullara kar molası
Akçakoca ve Yığılca’da okullara kar molası
Düzce’de akşam saatlerinde yüksek kesimleri etkisi altına alan kar yağışı ilçelerde de etkili oluyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle Akçakoca ve Yığılca İlçesinde eğitim ve öğretime 1 gün süreyle ara verildi.
Düzce’de gece saatlerinden itibaren yüksek kesimlere yağan kar, Pazar günü ilçe merkezlerinde de etkili oldu. Yoğun kar yağışı nedeniyle Akçakoca ve Yığılca İlçelerinde eğitime 1 gün süreyle ara verildi. İlk, orta ve liseler ile dengi okullar 20 Kasım 2023 tarihinde bir(gün süre ile tatil olacak. Düzce Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada; “Bölgemizde devam eden hava koşullarının değerlendirilmesinde; Akçakoca ilçemiz de kuvvetli yağmur ve fırtına, Yığılca ilçemiz de ise yoğun kar yağışının günlük yaşamı olumsuz etkilediği ve etkilerinin yarın da devam edeceği öngörüldüğünden; Akçakoca ve Yığılca ilçelerimizde 20 Kasım 2023 Pazartesi günü için eğitim-öğretime 1 (bir) gün süreyle ara verilmesi ile kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin idari izinli sayılmaları, Bugünki hava koşulları ve yarınki tahminler çerçevesinde İl merkezi ve diğer ilçelerimizde eğitim/öğretime devam edilmesi kararlaştırılmıştır” ifadelerine yer verildi.
Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.