Tasarımdan üretime endüstriyel uygulamalar

Çevre (İHA) - İhlas Haber Ajansı | 19.12.2023 - 18:23, Güncelleme: 19.12.2023 - 18:23
 

Tasarımdan üretime endüstriyel uygulamalar

Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi tarafından çeşitli firmaların iş birliğiyle düzenlenen tasarımdan üretime endüstriyel uygulamalar adlı konferans gerçekleştirildi.
Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Resul Kara, konuşmacılar, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. “Tasarım ve üretim önemli” Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şenol Şirin, düzenledikleri program ile tasarımdan üretime endüstriyel tasarım ve üretim alanındaki güncel gelişmeleri paylaşmanın heyecanını yaşadıklarını ifade etti. Günümüzde endüstriyel dünyada yaşanan hızlı değişim ve dönüşümün tasarım ve üretim süreçlerini daha önce hiç olmadığı kadar önemli hale getirdiğine dikkat çeken Şirin, konferansla; zorlukları birlikte aşmayı, yeni fırsatları keşfetmeyi ve geleceğin endüstriyel uygulamalarını şekillendirmeyi amaçladıklarını dile getirdi. Programın, bilgi paylaşımının yanı sıra sektördeki iş birliklerini güçlendirmeye, yeni projeleri hayata geçirmeye ve geleceğe yönelik stratejileri oluşturmaya da katkı sunacağını vurgulayan Şenol Şirin, emeği geçen herkese teşekkür etti. “İşbirliği imkanları sağlıyor” Rektör Nedim Sözbir, bilim ve teknolojinin her alanında olduğu gibi endüstriyel tasarım ve üretim konularında da önemli adımlar atmanın memnuniyetini yaşadıklarını belirterek sözlerine başladı. Endüstriyel uygulamalar alanındaki en son gelişmeleri, yenilikleri ve geleceğin trendlerini ele almak üzere bir araya geldiklerini ifade eden Sözbir, konferansın bilgi ve deneyim paylaşımının yanında sektördeki profesyonelleri buluşturarak etkileşim ve iş birliği imkanları da sağladığının altını çizdi. Birlikte tasarımın ve üretimin gücünü keşfetmek, inovasyonun önündeki engelleri aşmak ve endüstriyel uygulamalar alanında sürdürülebilir bir gelecek inşa etmek adına önemli adımlar atmayı hedeflediklerini dile getiren Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, başarılı ve verimli bir program olması dilekleriyle sözlerini sonlandırdı.Programda sektörün önde gelen temsilcileri bilgi ve deneyimlerini paylaştı.Programda; “Geleceğin Mühendislik Trendleri”, “Tasarım Evreni ve CAD Uygulamaları”, “Bilgisayar Destekli İmalat”, “Kesici Takım Teknolojilerindeki Son Gelişmeler”, “Eklemeli İmalat ve Dünyadaki Gelişmeler” ile “Robotlar ve Gelecek” başlıklarında oturumlar gerçekleştirildi.Oturumlarda, sektörün önemli firmalarının alanlarında uzman temsilcileri, tasarımdan üretime endüstriyel uygulamalara ilişkin mesleki bilgilerini ve tecrübelerini paylaşarak yol gösterici açıklamalarda bulundu. Görev yaptıkları firmalarda ve alanlarda sektörün beklentilerini dile getiren konuşmacılar Mühendislik Fakültesi öğrencilerine önemli bir vizyon sunarak, kariyer planlama adına da farklı bakış açıları kazandırdı.
Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi tarafından çeşitli firmaların iş birliğiyle düzenlenen tasarımdan üretime endüstriyel uygulamalar adlı konferans gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Resul Kara, konuşmacılar, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

“Tasarım ve üretim önemli”
Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şenol Şirin, düzenledikleri program ile tasarımdan üretime endüstriyel tasarım ve üretim alanındaki güncel gelişmeleri paylaşmanın heyecanını yaşadıklarını ifade etti. Günümüzde endüstriyel dünyada yaşanan hızlı değişim ve dönüşümün tasarım ve üretim süreçlerini daha önce hiç olmadığı kadar önemli hale getirdiğine dikkat çeken Şirin, konferansla; zorlukları birlikte aşmayı, yeni fırsatları keşfetmeyi ve geleceğin endüstriyel uygulamalarını şekillendirmeyi amaçladıklarını dile getirdi. Programın, bilgi paylaşımının yanı sıra sektördeki iş birliklerini güçlendirmeye, yeni projeleri hayata geçirmeye ve geleceğe yönelik stratejileri oluşturmaya da katkı sunacağını vurgulayan Şenol Şirin, emeği geçen herkese teşekkür etti.

“İşbirliği imkanları sağlıyor”
Rektör Nedim Sözbir, bilim ve teknolojinin her alanında olduğu gibi endüstriyel tasarım ve üretim konularında da önemli adımlar atmanın memnuniyetini yaşadıklarını belirterek sözlerine başladı. Endüstriyel uygulamalar alanındaki en son gelişmeleri, yenilikleri ve geleceğin trendlerini ele almak üzere bir araya geldiklerini ifade eden Sözbir, konferansın bilgi ve deneyim paylaşımının yanında sektördeki profesyonelleri buluşturarak etkileşim ve iş birliği imkanları da sağladığının altını çizdi.
Birlikte tasarımın ve üretimin gücünü keşfetmek, inovasyonun önündeki engelleri aşmak ve endüstriyel uygulamalar alanında sürdürülebilir bir gelecek inşa etmek adına önemli adımlar atmayı hedeflediklerini dile getiren Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, başarılı ve verimli bir program olması dilekleriyle sözlerini sonlandırdı.Programda sektörün önde gelen temsilcileri bilgi ve deneyimlerini paylaştı.Programda; “Geleceğin Mühendislik Trendleri”, “Tasarım Evreni ve CAD Uygulamaları”, “Bilgisayar Destekli İmalat”, “Kesici Takım Teknolojilerindeki Son Gelişmeler”, “Eklemeli İmalat ve Dünyadaki Gelişmeler” ile “Robotlar ve Gelecek” başlıklarında oturumlar gerçekleştirildi.Oturumlarda, sektörün önemli firmalarının alanlarında uzman temsilcileri, tasarımdan üretime endüstriyel uygulamalara ilişkin mesleki bilgilerini ve tecrübelerini paylaşarak yol gösterici açıklamalarda bulundu. Görev yaptıkları firmalarda ve alanlarda sektörün beklentilerini dile getiren konuşmacılar Mühendislik Fakültesi öğrencilerine önemli bir vizyon sunarak, kariyer planlama adına da farklı bakış açıları kazandırdı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve duzcehurhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.