Sağlıkta Düzce aranılan şehir olacak

Sağlık (HürHaber) - Hür Haber Merkezi | 28.03.2024 - 16:20, Güncelleme: 28.03.2024 - 16:20
 

Sağlıkta Düzce aranılan şehir olacak

Düzce sağlık yatırımlarında altın çağını yaşıyor. Akçakoca’dan Kaynaşlı’ya, Gölyaka’dan Yığılca’ya şehrin 4 bir yanında sağlık yatırımları yükseliyor.
Son iki haftada Düzce protokolü temel atmadan açılışa koştu. Devam eden yatırımlar, sağlık hizmetlerine verilen önemi de gözler önüne serdi. İlk olarak, uzun yıllardır beklenen 50 Yataklı Akçakoca Devlet Hastanesi’nin temeli atıldı. Akçakocalıların teşhis ve tedavi için ilçeden çıkmasına gerek bırakmayan hastanede 5 yoğun bakım, 3 ameliyat salonu, 15 yataklı acil servis, modern görüntüleme ve laboratuvar hizmet alanları, kemoterapi, diyaliz ve diş üniteleri ile gebelere yönelik hizmet alanları bulunacak. Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, 700 milyon liraya mal olacak hastanenin 1 yıl içinde hizmete gireceğini müjdesini verdi. Ayşe Keşir, sağlık tesislerinin özellikle arsa tahsisinde bazı sorunlar yaşandığını çözüm konusunda Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün her zaman şehrin yararına irade gösterdiğini vurguladı. “Hizmet yapmaktan reklam yapmaya fırsat bulamıyoruz. Hemşehrilerimizin sağlık ve eğitim başta olmak üzere tüm ihtiyaçlarını karşılamak için yerel yönetimler, İl Sağlık Müdürlüğümüz ve kurumlar olarak birlikte çalışıyoruz” dedi. Sağlıkta hizmetlerin daha ulaşılabilir ve donanımlı hale getirme çalışmalarından Aziziye, Nusrettin ve Fevzi Çakmak Mahalleleri de nasibini aldı. 112 Başhekimliği, TSM ve 5 Aile Hekiminin yaklaşık 13 bin kişiye hizmet vereceği Aziziye ASM’nin açılışı yapıldı. Yeni ASM binasına kavuşan bir diğer mahalle de Fevzi Çakmak Mahallesi oldu.  Yaz aylarında hizmete girmesi planlanan 6 birimli Nusrettin Mahallesi aile sağlığı merkezinin ise temelleri atıldı. Temeli atılan bir diğer sağlık tesisi ise Gölyaka’da.  İmamlar Mahallesi 112 istasyonun da 5 ayda tamamlanması hedefleniyor. Bütün bu hizmetlerin yanı sıra Duraklar Aile Sağlığı Merkezi, Yığılca Devlet hastanesi Diyaliz Ünitesi, Kaynaşlı 112 istasyonu ve Boğaziçi ASM resmi açılışı yapılarak hizmete girdi.  Şehrin ihtiyaçlarını karşılamak için yapılan yatırımların toplamı 809 milyon 200 bin lirayı geçti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da 13 Mart’ta gerçekleştirdiği ziyarette Düzce için bazı müjdeleri vermişti. Fahrettin Koca, 1000 yataklı şehir hastanesi konseptinde bir eğitim ve araştırma hastanesi, Muncurlu’da 150 yataklı BAHAR (bağımlılıkla mücadele ve rehabilitasyon merkezi) ve Akçakoca’da ise 50 yataklı Devlet Hastanesi 100 yataklı olarak hizmet vereceği müjdesini vermişti.
Düzce sağlık yatırımlarında altın çağını yaşıyor. Akçakoca’dan Kaynaşlı’ya, Gölyaka’dan Yığılca’ya şehrin 4 bir yanında sağlık yatırımları yükseliyor.

Son iki haftada Düzce protokolü temel atmadan açılışa koştu. Devam eden yatırımlar, sağlık hizmetlerine verilen önemi de gözler önüne serdi. İlk olarak, uzun yıllardır beklenen 50 Yataklı Akçakoca Devlet Hastanesi’nin temeli atıldı. Akçakocalıların teşhis ve tedavi için ilçeden çıkmasına gerek bırakmayan hastanede 5 yoğun bakım, 3 ameliyat salonu, 15 yataklı acil servis, modern görüntüleme ve laboratuvar hizmet alanları, kemoterapi, diyaliz ve diş üniteleri ile gebelere yönelik hizmet alanları bulunacak. Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, 700 milyon liraya mal olacak hastanenin 1 yıl içinde hizmete gireceğini müjdesini verdi.

Ayşe Keşir, sağlık tesislerinin özellikle arsa tahsisinde bazı sorunlar yaşandığını çözüm konusunda Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün her zaman şehrin yararına irade gösterdiğini vurguladı. “Hizmet yapmaktan reklam yapmaya fırsat bulamıyoruz. Hemşehrilerimizin sağlık ve eğitim başta olmak üzere tüm ihtiyaçlarını karşılamak için yerel yönetimler, İl Sağlık Müdürlüğümüz ve kurumlar olarak birlikte çalışıyoruz” dedi.  Sağlıkta hizmetlerin daha ulaşılabilir ve donanımlı hale getirme çalışmalarından Aziziye, Nusrettin ve Fevzi Çakmak Mahalleleri de nasibini aldı.

112 Başhekimliği, TSM ve 5 Aile Hekiminin yaklaşık 13 bin kişiye hizmet vereceği Aziziye ASM’nin açılışı yapıldı. Yeni ASM binasına kavuşan bir diğer mahalle de Fevzi Çakmak Mahallesi oldu.  Yaz aylarında hizmete girmesi planlanan 6 birimli Nusrettin Mahallesi aile sağlığı merkezinin ise temelleri atıldı. Temeli atılan bir diğer sağlık tesisi ise Gölyaka’da.  İmamlar Mahallesi 112 istasyonun da 5 ayda tamamlanması hedefleniyor. Bütün bu hizmetlerin yanı sıra Duraklar Aile Sağlığı Merkezi, Yığılca Devlet hastanesi Diyaliz Ünitesi, Kaynaşlı 112 istasyonu ve Boğaziçi ASM resmi açılışı yapılarak hizmete girdi. 

Şehrin ihtiyaçlarını karşılamak için yapılan yatırımların toplamı 809 milyon 200 bin lirayı geçti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da 13 Mart’ta gerçekleştirdiği ziyarette Düzce için bazı müjdeleri vermişti. Fahrettin Koca, 1000 yataklı şehir hastanesi konseptinde bir eğitim ve araştırma hastanesi, Muncurlu’da 150 yataklı BAHAR (bağımlılıkla mücadele ve rehabilitasyon merkezi) ve Akçakoca’da ise 50 yataklı Devlet Hastanesi 100 yataklı olarak hizmet vereceği müjdesini vermişti.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve duzcehurhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.