Okullara 378 işçi alınacak

Gündem (HürHaber) - Hür Haber Merkezi | 28.08.2023 - 14:27, Güncelleme: 28.08.2023 - 14:27
 

Okullara 378 işçi alınacak

Düzce Valiliği’nden yapılan açıklamada 2023-2024 eğitim-öğretim yılında okullarda çalıştırılmak üzere 378 yardımcı hizmetli alınacağı duyuruldu.
Düzce Valiliği’nden yapılan açıklama şu şekilde; Düzce Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde İlimiz merkez ve ilçelerindeki okullarda yardımcı hizmetli olarak çalıştırılmak üzere 378 kişiye yönelik dokuz aylık dönem için Toplum Yararına Projesi yapılması kararlaştırılmıştır. Başvurular 28 Ağustos 2023 ile 1 Eylül 2023 tarihleri arasında ALO -170 iletişim hattı üzerinden veya İŞKUR internet sayfasından (www.iskur.gov.tr) alınacaktır. Programa başvuracak adaylarda aşağıda listelenen hususlar aranacaktır. İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak, TYP başvuru tarihinde işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, İl sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak, Emekli ve malul aylığı almamak, Öğrenci olmamak (açık öğretim öğrencileri hariç) TYP’lere program süresince Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca birisi katılabilir.  Adres Kayıt Sistemine (AKS) göre aynı adreste oturanların, programa başlangıç tarihi dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen bir aylık asgari ücretin net tutarının bir buçuk (1,5) katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz. Yurtlar ve sığınma evleri, vb. toplu yaşam alanlarında ikamet edenler ile 6284 sayılı Kanun kapsamında olanlar için bu şart aranmaz.  Aktif sigortalı olanlar, vergi mükellefi olup işveren statüsünde bağkurlu olanlar katılamazlar. Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz. Seçim yöntemleri sonrası oluşan listelerde aynı adreste oturan kişilerden birden fazla kişinin isminin olması halinde; başvuranlardan Kuruma kayıt tarihi daha eski olana öncelik tanınacaktır. Kurum kayıt tarihlerinin aynı olması halinde ise başvuranlardan yaşı büyük olan söz konusu TYP’ ye katılacaktır.  Daha önceki programlardan mazeretsiz ayrılmamış olmak ve yasaklı olmamak ya da yasaklılık süresi dolmuş olmak.  Yukarıda ifade edilen hususlar çerçevesinde belirlenen asil liste İl Müdürlüğümüzce kurum ilan panosunda duyurulacaktır. Kamuoyuna Saygılarımızla duyurulur.” 
Düzce Valiliği’nden yapılan açıklamada 2023-2024 eğitim-öğretim yılında okullarda çalıştırılmak üzere 378 yardımcı hizmetli alınacağı duyuruldu.

Düzce Valiliği’nden yapılan açıklama şu şekilde;

Düzce Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde İlimiz merkez ve ilçelerindeki okullarda yardımcı hizmetli olarak çalıştırılmak üzere 378 kişiye yönelik dokuz aylık dönem için Toplum Yararına Projesi yapılması kararlaştırılmıştır.

Başvurular 28 Ağustos 2023 ile 1 Eylül 2023 tarihleri arasında ALO -170 iletişim hattı üzerinden veya İŞKUR internet sayfasından (www.iskur.gov.tr) alınacaktır.

Programa başvuracak adaylarda aşağıda listelenen hususlar aranacaktır.

İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak,

TYP başvuru tarihinde işsiz olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

İl sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak,

Emekli ve malul aylığı almamak,

Öğrenci olmamak (açık öğretim öğrencileri hariç)

TYP’lere program süresince Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca birisi katılabilir.

 Adres Kayıt Sistemine (AKS) göre aynı adreste oturanların, programa başlangıç tarihi dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen bir aylık asgari ücretin

net tutarının bir buçuk (1,5) katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz. Yurtlar ve sığınma evleri, vb. toplu yaşam alanlarında ikamet edenler ile 6284 sayılı Kanun kapsamında olanlar için bu şart aranmaz.

 Aktif sigortalı olanlar, vergi mükellefi olup işveren statüsünde bağkurlu olanlar katılamazlar.

Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz.

Seçim yöntemleri sonrası oluşan listelerde aynı adreste oturan kişilerden birden fazla kişinin isminin olması halinde; başvuranlardan Kuruma kayıt tarihi daha eski olana öncelik tanınacaktır. Kurum kayıt tarihlerinin aynı olması halinde ise başvuranlardan yaşı büyük olan söz konusu TYP’ ye katılacaktır.

 Daha önceki programlardan mazeretsiz ayrılmamış olmak ve yasaklı olmamak ya da yasaklılık süresi dolmuş olmak.

 Yukarıda ifade edilen hususlar çerçevesinde belirlenen asil liste İl Müdürlüğümüzce kurum ilan panosunda duyurulacaktır.

Kamuoyuna Saygılarımızla duyurulur.” 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve duzcehurhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.