Kasaplarda et telaşı başladı
Kasaplarda et telaşı başladı
Kurban Bayramının 1. gününde kurbanlarını kesen vatandaşlar için kıyma telaşı başladı. Uzmanların, etler 1 gün dinlensin uyarısı sonrası birçok vatandaş dinlendirdikleri kurban etleri ile kasapların yolunu tuttu.
Kurban Bayramının 1. Gününde bayram namazı sonrası başlayan kurban kesimi sonrasında şimdi de kurban etlerinin çekilmesi ve parçalanması için vatandaşlar kasapların yolunu tuttu. Uzmanların kurban kesildikten sonra etlerin 1 gün dinlendirilmesi uyarılarını dikkate alan vatandaşlar, bayramın 2. Günü sabahın erken saatlerinden itibaren kasaplara akın etti. Birçok vatandaş, kıyma çektirmek için, kemik parçalatmak için kasaplarda yoğunluk oluşturdu.
Sabah erken saatte kasabın yolunu tutan bir vatandaş ise; “Kurbanımızı Allah kabul etsin kestik. İhtiyaç sahipleri için paylarımızı ayırdık. Geri kalanı için ise kasaba etlerimi çektirmeye geldim. Uzmanlar kurban etlerini bir gün dinlendirin diye uyarılarda bulunmuşlardı. Bende o uyarılar ışığında etlerimi dün dinlenmeye bırakmıştım. Bugün kasaba getirdi. Böylesi daha sağlıklı oluyor” dedi.
Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.