Bakan Yusuf Tekin, Düzce'de

Gündem (HürHaber) - Hür Haber Merkezi | 21.02.2024 - 11:28, Güncelleme: 21.02.2024 - 11:55
 

Bakan Yusuf Tekin, Düzce'de

Bakan Tekin törenle karşılandı
Düzce valiliğine gelişinde Vali Selçuk Aslan, Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Kesir protokol üyeleri tarafından karşılandı. İlkokul öğrencilerinin çiçek verdiği Bakan Tekin, valilik özel defterini imzaladı. Vali Selçuk Aslan'ın verdiği hediyeleri kabul eden Yusuf Tekin daha sonra valilik makamına geçerek Düzce hakkında bilgiler aldı.Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin  gün boyu Düzce'de temaslarda bulunacak ve eğitimcilerle toplantılara katılacak. Yusuf Tekin Kimdir? Yusuf Tekin (d. 3 Ağustos 1970; Tortum, Erzurum), Türk akademisyen ve mevcut Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanıdır.Yusuf Tekin, 1970 yılında Erzurum’un Tortum ilçesinde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Rize’de tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nü 1994’te bitiren Tekin, mesleki kariyerine aynı yıl Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü Siyaset ve Sosyal Bilimler Ana Bilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak başladı. Siyaset ve sosyal bilimler alanında 1997’de yüksek lisans ve 2002’de doktorasını tamamlayan Tekin, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’ne öğretim üyesi olarak atandı. Söz konusu fakültede 2007’ye kadar yardımcı doçent olarak görev yapan Tekin, aynı yıl Siyaset ve Sosyal Bilimler (Siyasal Hayat ve Kurumlar) alanında doçent oldu. 2009 yılına kadar Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde çalıştıktan sonra, Polis Akademisi Başkanlığı Güvenlik Bilimleri Fakültesi’ne atandı. Öğretim üyeliği süresince bölüm başkanlığı, dekan yardımcılığı, üniversite senato üyeliği, fakülte ve enstitü yönetim kurulu üyeliği gibi idari görevlerde de bulundu. 2011 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığına Bakan Yardımcısı olarak atanan Tekin, bu görevinde de üniversitelerle üniversite gençliği ve gençliğin sorunları konularında ortak projeler hayata geçirdi. 2013’te Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşarlığı görevine başladı. Müsteşarlığı süresinde de Yükseköğretim Kurulu ve üniversiteler ile koordineli biçimde eğitim politikalarının oluşturulması konusunda çalışmalar yürüttü. 2015-2018 yılları arasında, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi mütevelli heyet başkanlığı görevini de yürüttü. Yeni hükümet sistemi ile birlikte müsteşarlık makamının kaldırılması sonrasında yeniden öğretim üyeliğine dönen Tekin, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümüne profesör olarak atandı. Prof. Dr. Yusuf Tekin, 15 Eylül 2018 tarihinde Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi rektörlüğü görevine başladı. Tekin, rektörlük görevini yürütürken 4 Haziran 2023 tarihinde Millî Eğitim Bakanı olarak atandı Evli ve üç çocuk babası Tekin, iyi derecede İngilizce biliyor.  
Bakan Tekin törenle karşılandı

Düzce valiliğine gelişinde Vali Selçuk Aslan, Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Kesir protokol üyeleri tarafından karşılandı. İlkokul öğrencilerinin çiçek verdiği Bakan Tekin, valilik özel defterini imzaladı. Vali Selçuk Aslan'ın verdiği hediyeleri kabul eden Yusuf Tekin daha sonra valilik makamına geçerek Düzce hakkında bilgiler aldı.Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin  gün boyu Düzce'de temaslarda bulunacak ve eğitimcilerle toplantılara katılacak.

Yusuf Tekin Kimdir?

Yusuf Tekin (d. 3 Ağustos 1970; Tortum, Erzurum), Türk akademisyen ve mevcut Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanıdır.Yusuf Tekin, 1970 yılında Erzurum’un Tortum ilçesinde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Rize’de tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nü 1994’te bitiren Tekin, mesleki kariyerine aynı yıl Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü Siyaset ve Sosyal Bilimler Ana Bilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak başladı.

Siyaset ve sosyal bilimler alanında 1997’de yüksek lisans ve 2002’de doktorasını tamamlayan Tekin, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’ne öğretim üyesi olarak atandı. Söz konusu fakültede 2007’ye kadar yardımcı doçent olarak görev yapan Tekin, aynı yıl Siyaset ve Sosyal Bilimler (Siyasal Hayat ve Kurumlar) alanında doçent oldu.

2009 yılına kadar Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde çalıştıktan sonra, Polis Akademisi Başkanlığı Güvenlik Bilimleri Fakültesi’ne atandı.

Öğretim üyeliği süresince bölüm başkanlığı, dekan yardımcılığı, üniversite senato üyeliği, fakülte ve enstitü yönetim kurulu üyeliği gibi idari görevlerde de bulundu.

2011 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığına Bakan Yardımcısı olarak atanan Tekin, bu görevinde de üniversitelerle üniversite gençliği ve gençliğin sorunları konularında ortak projeler hayata geçirdi.

2013’te Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşarlığı görevine başladı. Müsteşarlığı süresinde de Yükseköğretim Kurulu ve üniversiteler ile koordineli biçimde eğitim politikalarının oluşturulması konusunda çalışmalar yürüttü. 2015-2018 yılları arasında, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi mütevelli heyet başkanlığı görevini de yürüttü.

Yeni hükümet sistemi ile birlikte müsteşarlık makamının kaldırılması sonrasında yeniden öğretim üyeliğine dönen Tekin, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümüne profesör olarak atandı.

Prof. Dr. Yusuf Tekin, 15 Eylül 2018 tarihinde Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi rektörlüğü görevine başladı.

Tekin, rektörlük görevini yürütürken 4 Haziran 2023 tarihinde Millî Eğitim Bakanı olarak atandı

Evli ve üç çocuk babası Tekin, iyi derecede İngilizce biliyor.

 

Habere ifade bırak !
Foto Galeride Aç
Fotoğraf albümüne giderek fotoğraf(lara) yorum yazabilir yada fotoğraf(ları) sosyal medyada paylaşabilirsiniz.
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve duzcehurhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.