Mecnun Yüksel
Köşe Yazarı
Mecnun Yüksel
 

KADIN CİNAYETLERİ

KADIN CİNAYETLERİ !!!! Saçı uzun aklı kısa. Kadın erkeğin bir adım gerisindedir. Kadın erkek eşitliğine inanmıyorum. Kadın iffetli olacak herkesin içinde kahkaha atmayacak. Bayanlara evdeki işler yetmiyor mu ?  Tecavüzcü kürtaj yaptıran kadından daha masumdur. Tecavüze uğrayan doğursun. Gerekirse devlet bakar.  Anneler anne kariyerinin dışında bir başka kariyeri merkeze almamaları gerekir.  Kızlar okuyunca erkekler evlenecek kız bulamıyor.  Ülkemde ki kadına bakış açısından özetler  apaçık yukarda.  İşte bu bakış açısı ve zihniyetin altında binlerce katil yaşıyor.  Bu bakış açısından beslenen kendisini insan zanneden/erkek zanneden yüzbinlerce hayvan mevcut.  İşte bu hayvanlar ülkemizde canice suç işleyebiliyor.   Ne yazık ki olağan dönemlerde bir kadının giyimine karışmaya hakkı olmadığını bildiği için veyahut başını belâya sokmamak için böyle bir saldırı girişiminde bulunmayı aklından bile geçirmeyecek, buna cesaret edemeyecek bir insan zehirli propagandaların etkisiyle tam bir canavara dönüşebiliyor.  Ortaçağ karanlığından fırlamışçasına kadınların şeytan olduğunu, uğursuzluk saçtığını haykırabiliyor.  Yalnızca söylemler tarafından dikte edilen değerlerin “yaşadığımız ülkenin ve toplumun değerleri” olduğunu kabul ediyor ve bundan hareketle bu değerlere saygı, biat bekliyor.  Kadının şort giymesinin “kendisi ve çevresinde bulunan insanlara saygı göstermediği” anlamına geldiğini, bir kadına saldırmanın gerekçesinin  “manevi yönün ağır basması” olduğunu söyleyebiliyor !!! Kadın bir kapanın içine itiliyor.  Kadının giyimi, davranışları ve toplumsal varlığı üzerinden kutuplaştırma ve kindarlaştırma dayatmaları her geçen gün artarak devam ediyor. İffetli , doğurgan , itaatkâr, kindar kadın projesi topluma dayatılıyor.  Söylemlerle etkilenen erkek ve toplum kadının başına bekçi olarak dikilebiliyor. Bu “bekçinin” görevi ise kadınlara her an toplumun şiddet ve baskısını hissettirmek, kadınları kontrol altında tutmaktır.  Toplumda oluşturulan algıya göre bu kadınlar topluma karşı, çoğunluğun  çizdiği sınırlara karşı çıktıkları için cezalandırılmayı hak ediyorlar şeklinde algı oluşturuluyor.  Şiddete uğramış olsalar da kendilerini ''mağdur” duruma düşürmemek için önlem almadıklarından, toplumla uzlaşma, ona boyun eğme yolunu seçmediklerinden esas suçlu olan kendileri görünüyor.  Erkeğe sonsuz cesaret vererek genelde kadına, özelde “öteki mahallenin” kadınları açıktan tehdit ediliyor.  Medeniyet sathında ' Kadın ve erkek insandır. İnsanlar da eşittir.'   Konu bu kadar basit ve insanidir.
Ekleme Tarihi: 20 Haziran 2023 - Salı
Mecnun Yüksel

KADIN CİNAYETLERİ

KADIN CİNAYETLERİ !!!!

Saçı uzun aklı kısa.

Kadın erkeğin bir adım gerisindedir.

Kadın erkek eşitliğine inanmıyorum.

Kadın iffetli olacak herkesin içinde kahkaha atmayacak.

Bayanlara evdeki işler yetmiyor mu ? 

Tecavüzcü kürtaj yaptıran kadından daha masumdur.

Tecavüze uğrayan doğursun. Gerekirse devlet bakar. 

Anneler anne kariyerinin dışında bir başka kariyeri merkeze almamaları gerekir. 

Kızlar okuyunca erkekler evlenecek kız bulamıyor. 

Ülkemde ki kadına bakış açısından özetler  apaçık yukarda. 

İşte bu bakış açısı ve zihniyetin altında binlerce katil yaşıyor. 

Bu bakış açısından beslenen kendisini insan zanneden/erkek zanneden yüzbinlerce hayvan mevcut. 

İşte bu hayvanlar ülkemizde canice suç işleyebiliyor.  

Ne yazık ki olağan dönemlerde bir kadının giyimine karışmaya hakkı olmadığını bildiği için veyahut başını belâya sokmamak için böyle bir saldırı girişiminde bulunmayı aklından bile geçirmeyecek, buna cesaret edemeyecek bir insan zehirli propagandaların etkisiyle tam bir canavara dönüşebiliyor. 

Ortaçağ karanlığından fırlamışçasına kadınların şeytan olduğunu, uğursuzluk saçtığını haykırabiliyor. 

Yalnızca söylemler tarafından dikte edilen değerlerin “yaşadığımız ülkenin ve toplumun değerleri” olduğunu kabul ediyor ve bundan hareketle bu değerlere saygı, biat bekliyor. 

Kadının şort giymesinin “kendisi ve çevresinde bulunan insanlara saygı göstermediği” anlamına geldiğini, bir kadına saldırmanın gerekçesinin  “manevi yönün ağır basması” olduğunu söyleyebiliyor !!!

Kadın bir kapanın içine itiliyor. 

Kadının giyimi, davranışları ve toplumsal varlığı üzerinden kutuplaştırma ve kindarlaştırma dayatmaları her geçen gün artarak devam ediyor.

İffetli , doğurgan , itaatkâr, kindar kadın projesi topluma dayatılıyor. 

Söylemlerle etkilenen erkek ve toplum kadının başına bekçi olarak dikilebiliyor. Bu “bekçinin” görevi ise kadınlara her an toplumun şiddet ve baskısını hissettirmek, kadınları kontrol altında tutmaktır. 

Toplumda oluşturulan algıya göre bu kadınlar topluma karşı, çoğunluğun  çizdiği sınırlara karşı çıktıkları için cezalandırılmayı hak ediyorlar şeklinde algı oluşturuluyor. 

Şiddete uğramış olsalar da kendilerini ''mağdur” duruma düşürmemek için önlem almadıklarından, toplumla uzlaşma, ona boyun eğme yolunu seçmediklerinden esas suçlu olan kendileri görünüyor. 

Erkeğe sonsuz cesaret vererek genelde kadına, özelde “öteki mahallenin” kadınları açıktan tehdit ediliyor. 

Medeniyet sathında ' Kadın ve erkek insandır. İnsanlar da eşittir.'  

Konu bu kadar basit ve insanidir.

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (2)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve duzcehurhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yasin durmaz
(27.06.2023 22:08 - #156)
Kadının anne adaylıgını unutur olduk
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve duzcehurhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sema
(01.07.2023 17:49 - #160)
Ağzınıza,yüreğinize sağlık.
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve duzcehurhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.