Araç Sayısı 132 bini geçti
Araç Sayısı 132 bini geçti
Düzce ilinde trafiğe kayıtlı araç sayısı temmuz ayı sonu itibarıyla 132 bin 376 oldu.Ancak sokak, cadde ve bulvarların darlığı ile otopark sorunu araç alımına engel olamadığı da araştırma ile ortaya çıktı.
Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan verilerine göre, Düzce’de trafiğe kayıtlı araç sayısı 132 bin 376 oldu. Bunların 63 bin 617 otomobil, 2 bin 683 Minibüs, bin 493 Otobüs, 19 bin 585 Kamyonet, 5 bin 286 Kamyon, 25 bin 600 Motosiklet, 13 bin 643 Traktör, 469 Özel amaçlı taşıtlar oluşturuyor.
Araç çok yol yok
Yapılan araştırmalar Düzcelilerin isyan etmesine rağmen araç alımından vazgeçmediğini de ortaya koydu. Bulvar, cadde ve sokakların dar olmasına rağmen otopark sorununun had safhaya ulaşmasına rağmen vatandaşların araç almaktan vazgeçmediğini de ortaya koydu. Bu kadar sorun üzerine birde akaryakıt zamları da Düzcelilerin araçlara rağbet göstermesini engelleyemedi.
Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.